Sep 5, 2011

Keha koostise ja rakkude vanuse mõõtmine


Mis see organismi diagnostika on? Organismi ja keha kompositsiooni näitajate mõõtmine ja võrdlem
ine normi suhtes ja seisukorra uurimine võimalike rikete ennustamiseks ja ennetamiseks.
Saate regulaarselt mõõta järgmisi näitajaid ja neid normiga võrrelda: rasvaprotsent (käed-jalad-torso-üld), lihasmass (kg) (käed-jalad-torso-üld), veeprotsent, siseorganeid ümbritseva rasva tase, mineraalmass (kg), füüsise tüüp (lihaste ja rasva suhe), veresuhkur, bioloogiline e metaboolne vanus, kehamassiindeks (pikkuse ja kaalu suhe).

Kuidas see mõjub?
  • Tõstab terviseteadlikust. Saada teada, mis enda sees toimub, on silmiavav kogemus.
  • Rõhutab elustiili mõju tervise seisundi muutumisele.
  • Muutumiste jälgimine motiveerib pingutama seisundi parandamiseks kuna silmale nähtamatuid muutumisi on võimalik jälgida masinaga regulaarselt. Muutumiste jälgimiseks, nt trenni või kaalu langetamise perioodil, käige mõõtmisel iga 1 kuni 3 kuu tagant. Kõike, mida jälgida, areneb!
  • Aitab ennetada ja ette näha tekkida võivaid terviseprobleeme. Väga informatiivne üle 40 aastastele.
  • Propageerib elementaarset tervislikku käitumist ja harjumusi.
Metoodika autentsus
Näitajaid mõõdetakse BIA-meetodil (Bioelectrical Impedance Analysis e Bioelektrilise Impedantsi Analüüs). Keha kompositsiooni mõõtmise meetoditest üks kõige levinum. Täpsus +/- 0-3%. See on valutu. Mõõdetav seisab paljajalu ca 20 sekundit erikaalu peal ja teda läbib käte ja jalgade kaudu mittetuntav elektrivool. Kasutusel üle maailma tervise- ja spordikeskustes. Kõrge kasutusmugavuse ja kvaliteedi suhte pärast kasutavad seda endokrinoloogid, dietoloogid, personaaltreenerid ja spordiarstid patsiendi/kliendi seisundi jälgimiseks.


No comments:

Post a Comment